Jak se Eda Neposeda naučil hrát na hudební nástroje

Jak se Eda Neposeda naučil hrát na hudební nástroje - to bylo naše téma tento týden, a tooooolik jsme toho stihli.

Prvně jsme se seznámili s hudebními nástroji, názvy jsme si vytleskali a zkusili jsme spočítat kolikrát jsme tleskli (počet slabik), poté si děti i různé hudební nástroje i vyzkoušely - klavír, flétnu, xylofon, bubínek, činelky, rumba koule, BOBOTUBES, barevné zvonečky a xylofon, HandPan a spoustu dalšího.

Naučili jsme se novou básničku U MUZIKY a nový taneček na písničku Z NÁS BUDE KAPALA od Dády Patrasové. Nezapomněli jsme zopakovat i písničky NA JAŘE, MĚLA BABKA a MUZIKANTSKOU RODINU u které nám paní učitelka Eliška zahrála na saxofon, který jsme si mohli i osahat, pomačkat klapky a zkusit jak těžký je.

Děti si zahrály i nové pohybové hry - HUDEBNÍ NÁSTROJE a HUDEBNÍ PADÁK, to vše děti moc bavilo, a během hry s padákem jsme zařadily hru na vlastní tělo - TLESKALI JSME, PLESKALI JSME a DUPALI JSME. 

Vyrobili jsme si každý svoji barevnou notičku a klavír, to byla ale fuška! V grafomotorice jsme se taky zdokonalili, a to pracovním listem NOTY.

Na interaktivní tabuli jsme měli připravený klavír, hudební kvíz, s Edou a Tomem jsme společně poznávali hudební nástroje a v pátek jsme si zatancovali, byla to taková malá MINI DISCO. :)

Tento týden na děti čekaly i tři oslavy, od Míly, Matýska a Elišky - ještě jednou VŠECHNO NEJLEPŠÍ! A v pondělí jsme oslavili i DEN ZEMĚ.

Navštívila nás paní učitelka Alenka, která nás v angličtině metodou CLIL naučila nová slovíčka. Tentokrát to byla čísla.

Děti zkontrolovaly jak se daří naší zahrádce, žampiónům a housenkám, ze kterých nám brzo vyrostou motýlci. 

Během relaxace nám paní učitelky pouštěly písničky od DOMINIKA FAJKUSE, který alternativně předělal známe dětské písničky do moll tóniny, zvuky kytary či harfy a nebo nám hrály na KOSHI.