Edo, kde pracuje máma s tátou? 

Tento týden jsme se začali učit o povolání. 

V pondělí než jsme téma odstartovali, tak na nás čekalo překvapení - VYKLUBALI SE NÁM MOTÝLCI. Nastalo pozorování, přidání čerstvého ovoce (ať naplní svá bříška na cestu do světa) a nakonec samotné vypuštění. Poté jsme zkontrolovali, jak se daří naší zahrádce.

Na děti čekaly během ranních činností několik aktivit - e-book povolání, kde děti správně přiřazovaly co, kdo k čemu potřebuje. Dále omalovánky, dřevěné tematické dokládačky, pexeso či puzzle. 

Naučili jsme se novou básničku - ZEDNICKOU, pokračovali jsme v procvičování tanečku na písničku Z NÁS BUDE KAPELA a zopakovali jsme si už známé písničky: Na jaře, Muzikantskou rodinu a Měla babka.

Ve výtvarce jsme si zkusili vyrobit zeď, kdy jsme si hráli na pana stavitele a v pátek jsme vyrobili přáníčka pro maminky ke DNI MATEK.

Zahráli jsme si i na mnoho profesí - na pána policistu, paní fotografku či na profesionální sportovce. Společně jsme i procvičili i PEPOVU HRUBOU MOTORIKU.

Venku jsme začali trénovat chůzi bez hada a čas jsme trávili na pískovišti. Holčičky se staraly o miminka a vozily je v kočárku. Kluci si hráli s míčem a nebo malovali s křídami.

A v pátek místo tradičního odštavňování nás čekala domácí dřeň z jahod, MŇAM!