V tomto týdnu nás Eda Neposeda učil o počasí.

Děti si vytvořily kapky děště pomocí vodových barev, lepení, malování. Ráno si přiřazovaly mráčky dle barev, skládaly tématické puzzle, navlékaly barevné slámky na mráček, stavěly strom nebo si zahrály Kolíčkovanou. Zahrály jsme si pohybové hry Na kapky deště, Na Větrný vítr, Na Počasí nebo také jsme cvičili s padákem a novou říkankou. 

Poprvé jsme zkoušeli stříhat nůžkami déšť z mráčku. Grafomotoriku jsme procvičili pomocí pracovního listu s větrem. 

Naučili se novou básničku Déšť a písničku Prší, prší. Opakovali jsme i starší písničky Na Jaře (s tanečkem), Muzikantská rodina (děti hrály na dřívka), Skákal pes, Kočka leze dírou nebo Měla babka, čtyři jabka (s tanečkem).

Na interaktivní tabuli jsme si ukázali různé počasí a v programu Barevné kamínky si děti vyzkoušely, kdy se objeví na obloze duha a jaké má barvy.

V komunitním kruhu jsme pomocí demonstračních kartiček rozpoznávaly jaké počasí je na obrázku. Děti si poslechly krátkou pohádku O kapičce vody, potom odpovídaly na různé otázky z pohádky.

Pusinky jsme rozhýbali pomocí Pepovy oromotoriky. 

Pobyt venku jsme trávili procházkami po okolí mateřské školy a poznáváním změn počasí,pokud nám počasí dovolilo jít ven.