Tento týden jsme se seznamovali s dopravními prostředky. Vytvořili jsme s dětmi semafory pomocí prstových barev a jejich obtiskování. Děti si na interaktivní tabuli přiřazovaly dopravní prostředky. Zvládly jsme i dopravní rozcvičku nebo pohybovou hru na Barevné vlaky. 

Dokonce za námi přijelo divadlo Duo Šamšula s představením Tři prasátka.

Oslavili jsme narozeniny kamarádky. Zpívali jsme písničku Muzikantská rodina a děti u toho hrály na dřívka. Naučili jsme se novou básničku s pohybem Letadlo. Procvičili si pusinky pomocí kartiček s Oromotorickým cvičením. Děti se seznamovali s dopravními prostředky za pomocí knížky a demonstračních kartiček. Poznavaly co je na obrázku za dopravní prostředek a povídali jsme si po čem dopravní prostředek jezdí. Také jsme podle zvuku poznávali dopravní prostředky. Zacvičili jsme si se Sokolem do života překážkovou dráhu. A vytvořili jsme si obrázek vláčků pomocí houbiček a temperových barev.

Pobyt venku jsme trávili procházkámi po okolí mateřské školy a byli jsme se i podívat k nedaleké křižovatce. Děti mohly vidět semafor a vysvětlovali jsme si silniční provoz.