Tento týden jsme si povídali o tom, jak se starat o naši planetu.

Přiletěli za námi naši kamarádi Brumda se Čmeldou a stěžovali si, jaký mají doma nepořádek, tak jsme si řekli, co s odpadky. Kam patří, jak a proč je budeme třídit. Také jsme si vysvětlili, proč je pro nás voda důležitá, a že je pro nás i pro naši planetu důležité, abychom s ní neplýtvali, ale šetřili ji.

Společně jsme vybarvili planetu, na kterou jsme si přilepili lístečky se sliby, co budeme pro naši planetu dělat - jak se o ni budeme starat. Podívali jsme se, jak vypadá opravdický Globus a vyzkoušli jsme si vyrobit svůj vlastní - podívejte se v šatně, jak se nám povedli :-). Nakonec jsme si zapatlali s barvou. Byla to velká legrace a dokonce jsme tím každý vytvořili svou vlastní malou planetu.

Na interaktivní tabuli jsme si vyzkoušeli pojmy nahoře, dole a upřostřed a počítání od 1-6, z PET víček jsme vyskládávali planety na koberci a ukázali jsme si na obrázku, jak to vypadá v lese - o něm jsme si řekli, jak se v něm budeme chovat a jak se můžeme starat o lesní přírodu a zvířátka.

Pěkně jsme si zacvičili se sokolem. A protože víme, že je dobré utužovat ne jen tělo, ale i ducha, společně jsme si zkusili jak se medituje. Byla to sranda, a moc jsme se tomu smáli.

Zůčastnili jsme se i akce školky DEN ZEMĚ. Chodili jsme ze třídy do třídy a plnily úkoly, které nám připravil náš školkový ekotým.