Co všechno najdeme kolem nás? A z jakého materiálu, všechny ty věci jsou? Zkoumali jsme, zkoumali, až jsme všechno prozkoumali. Teda vlastně ještě ne všechno, ale určitě se postupně dozvíme spoustu nových, zajímavých věcí.
     Ve třídě jsme zkoumali a třídili věci podle materiálů, ze kterým byly vyrobeny. Už víme, že magnet drží na železe, sklenička je skleněná a taky křehká, protože když spadne na zem, tak se rozbije. Nábytek je ze dřeva a dřevo - stromy rostou v lese. Poznávali jsme předměty podle hmatu. Nejdříve jsme si je osahali a paní učitelka je dala do kouzelného pytlíku, zavázala nám oči a my jsme je měli poznat po hmatu.
     Dělali jsme i pokusy - co plave a co se potopí. Nejdříve jsme si věci potěžkali, řekli, co si myslíme a potom vyzkoušeli, jestli jsme odhadli správně. 
     Naučili jsme se písničku "Muzikanská rodina". Je to veselá písnička a hrát se při ní dá na všechno, co najdeme doma a vydává to zvuky - třeba na pokličky, skleničku se lžičkou, nebo na vařečky. Poslechli jsme si pohádku "Tři prasátka", ve které si každé prasátko postavilo jiný domeček - ze slámy, z klacíků a z cihel. Víte, který domeček se vlkovi nepodařilo rozbít? No přece z cihel! Povídali jsme si také, jaké nářadí potřebovali, když domečky stavěly. Domečky jsme si vyrobili a můžeme se na něpodívat na nástěnce v naší šatně.