Příští týden vyrazíme na výlet do Zoo. Zopakovali jsme si tedy, jaká zvířatka bychom tam mohli potkat.
Pomocí didaktických obrázků, jsme si ukázali základní zvířátka, se kterými se běžně setkáváme v Zoologické zahradě. Děti si je pojmenovaly, jejich názvy si vytleskaly a zkusily i spočítat počet hlásek. Šlo jim to opravdu skvěle.
Aby to nebylo tak jednoduché, zkusili jsme si některá zvířátka pojmenovat v anglickém jazyce a spojit zvuk zvířete se správným obrázkem.
Také jsme si zahráli na nešikovného malíře, který si svůj obraz polil špinavou vodou, kterou odsál. Nakonec mu nezbylo nic jiného ,než vybarvit jen čistá místa a celý obrázek obtáhnout. Také si děti vystříhaly všechy části hlavy zebry a podle vzoru je potom slepovaly dohromady.
V tomto týdnu proběhl 1. mazací a odšťavňovací den. S dětmi jsme si zopakovali pravidla a velmi se nám to vydařilo. Vyzkoušeli jsme si u svačiny namazat chleba pomazánkou a odšťavnili jsme mrkev s jablkem. Ani kapička nebyla na zmar.
Nakonec to nejlepší - ve čtvrtek jsme letos poprvé navštívili tělocvičnu, kde jsme se pozdravili jako velcí sportovci, zkusili si skákací můstek, válet sudy, houpat se na kruzích a nakonec jsme si zahráli na Zmrzlíka.

To byl ale zábavný týden...