Venku už nám Slunce svítí,
ve vzduchu ptáčci zpívají,
z hlíny leze první kvítí,
děti na to koukají...

I když je venku ještě trochu zima, jaro pomaličku ťuká na dveře. Jarní květinky nám vykukují zpod hlíny a nám se moc líbí. Nevěděli jsme ale přesně, jak se která květina jmenuje, tak jsme s nimi tento týden začali pracovat.

Robotickou včelku si děti posadily na hrací plochu a pomocí šipek, jí pomohly opylovat všechny květy na obrázku. Poté si na včelky zahrály sami děti. Paní učitelka jim rozložila po třídě květiny a děti jako včely poletovaly z květu na květ. S včelkami děti tento týden i počítaly. Na obrázku sedmikrásky poznávaly čísla a podle nich dokládaly počet včeliček.

Děti si vyskládávaly květiny PET víčky, do tabulky spojovaly květiny s jejich prostředky dle barviček, pomocí vidličky si namalovaly pampelišku, poskládaly sněženkové puzzle, které poté zkusily nakreslit na papír. Aby jaro mohlo přijít v plné kráse, musíme mít ve školce velký klíč k jeho "odemknutí". Děti se toho chopily s radostí a klíč už vysí na nástěnce :-)

Opět si děti vyzkoušely skládání obrázku dle velikostí i do celku. Upevňovaly si i pravidla jim oblýbených společenských her "Já mám, kdo má" a "Pexeso" - tématicky obměněné. 

Skok sem, skok tam - čísla snadno poznávám. Děti si zkoušely skoky snožmo a po jedné noze na barevných květinách. Jejich cílem bylo vždy doskákat na předem určené číslo

Robotické hry děti baví, proto si s radostí vybraly hru nejen s robotickou včelkou, ale i myškou, která se plíží k sýru různými cestičkami. Na interaktivní tabuli děti poslouchaly hádanku a podle ní našli odpověď na obrázku.