Venku nám konečně sluníčko svítí, zelená se tráva a roste krásné kvítí.

Tento týden jsme si s dětmi povídali o jarním kvítí. Ukázali jsme si jej na obrázcích, řekli si, jak se jmenují a celý týden jsme si s nimi hráli. Děti si vyrobily "kočičky" ze špejlí a vaty a namalovaly si pampelišku pomocí vidličky. Všichni společně jsme si také vyrobili klíč k odemknutí jara, na který děti nakreslily květiny.

Naučili jsme se písničku "Ospalá sněženka" a k ní si děti nacvičily jednoduchý, ale krásný taneček, který jsme opakovali nejen ve třídě, ale i venku na čerstvém vzduchu.

Zahráli jsme si pohybovou hru "Včeličky a květinky", kdy děti jako včeličky hledaly volné kroužky - květinky. Poté se děti rozdělily na skupinky a každá dostala jeden obrázek květiny. Na jaře se květinky postupně probouzejí a tak některé květinky ještě spaly a jiné tancovaly a postupně se střídaly - byla to velká legrace a těšíme se, až si tuto hru znovu zahrajeme.

Také jsme si zahráli na zahradníky. Na zahradě jsme si vyplely záhonek, už jen navozit hlínu a zasít. Ve třídě jsme si na semínka zahráli sami - zahradníci pěkně svá semínka namasírovali a potom jsme se vyměnili.

Po dlouhé zimě jsme si konečně vytáhli na zahradu kuchyňku, ponk, koloběžky, skákací míče a jiné hračky. Chodili jsme na procházky, kde jsme si prohlíželi jarní květiny v okolí naší MŠ. Při jedné z procházek jsme narazili na parádní hřiště, tak jsme se tam zastavili a pohráli jsme si tam.

Tento týden jsme mimo jiné také oslavili hned dvoje narozeniny. Kamarádům jsme vyrobili obrázkovou knížku s obrázkami, které jsme jim sami nakreslily, zazpívali jsme jim písničku, popřáli jsme jim a společně jsme si zatančili.