HURÁ je tu karneval!

S dětmi jsme si povídali o masopustu a o tom, jak se slaví. Děti si z kostek postavily domečky, mezi kterými jsme chodili a hráli si na masopustní průvod - naučili jsme se pěknou karnevalovou písničku a tu jsme si při pochodu zpívali společně s ostatními písničkami, které známe.

Celý týden jsme si opakovali barvy a tvary. Udělali jsme si s barvami pokus - děti daly kapesníky do obarvené vody. Ty jsme poté nechali celou noc nasávat barvu a na druhý den jsme je pozorovali - jaké barvy se nám tam vytvořily. Barvy a tvary jsme si nejprve zopakovali pomocí kartiček a poté jsme si o nich povídali u ostatních her - například na interaktivní tabuli nebo při výrobě klauna. Děti si s klauny hrály celý týden - určovaly tvar klaunova nosu, hledaly jiného klauna v řadě, poztrácené klaunovi knoflíky, ozdobily ho plastelínou a obtahovaly jeho vlasy.

Ve třídě jsme si udělali karnevalovou párty. Děti si zahrály soutěž na mumie, kdy se obalovaly do toaletního papíru. Potom si zatancovaly a nakonec si připily dětským šampaňským.

Děti si zacvičily s barevnými šátky a prošly si balónkovou, překážkovou dráhu. Než nám roztál sníh, postavili jsme si sněhuláka a v pátek k nám přijelo divadlo, které nám zahrálo pohádku "Líny Honza".