Tento týden jsme si povídali o sportování v zimě a na horách. 
Povídali jsme si u obrázků, kde děti sáňkovaly, bruslily a stavěly sněhuláky. Nezapomněli jsme si říct, co ke kterému sportu potřebujeme a jak se správně obléknout, aby nám nebyla zima.
     Na bublinkovou fólii jsme nanesli bílou barvu barvami Agátami a obtiskovali jsme ji na modrý papír, potom jsme bílou, temperovou barvou a fixem nakreslili kluziště a nakonec jsme nalepili bruslaře a lyžaře. Voskovkami jsme si vybarvili brusli a navlékali jsme na ni tkaničku.
     Naučili jsme se básničku "Hádala se brusle s bruslí" podle níž jsme si i zacvičili, a také jsme se seznámili s písničkou "Brusle". Příští týden se ji ještě pořádně doučíme a zrytmizujeme.
     I když venku nebyl sníh, my jsme si udělali parádní zimu ve třídě. Vystačili nám k tomu 2 bílé papíry, na nichž jsme lyžovali. Potom jsme ho zmačkali v papírové koule a užili jsme si parádní koulovačku. Nakonec jsme se papíry roztrhali na malinké kousíčky jako když padá sníh a proměněni ve sněžné pluhy jsme po sobě vše uklidili. Po papírovém sněhu nebylo ani památky.