Tento týden jsem si povídali o tom, jaké je to ve městě. Věděli jsme, že naše město, ve kterém bydlíme, se jmenuje Ostrava. Máme tu mnoho paneláků, kde bydlí sapousta lidí a dětiček. Také jsme si na obrázcích ukazovali zimní stadión, bazén, vlakové nádraží, nemocnice a letiště - to každé město nemá. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí. Porovnávali jsme, jaký je rozdíl mezi vesnicí a městem. Na vesnici jsou spíše malé domy a místo bazénu mají třeba rybník.
      Z kostek jsme si postavili věžáky a soutěžili jsme, kdo postaví největší. Třídili jsme domky podle barev, hledali a přiřazovali druhou polovinu domu, poskládali obří puzzle MĚSTO. Naprocházce jsme určovali barvy paneláků a porovnávali jejich velikosti. Dívali jsme se také na práci těžkých strojů při stavbě parkoviště. Náklaďáky tam odvážely hlínu, která tam byla navíc.
      Naučili jsme se novou básničku a písničku - tu si ještě procvičíme, malovali jsme a lepili, až z toho vznikly domy. Cvičili jsme s kroužky a zahráli si na auta - kdo porušil pravidla (jel na červenou), dostal pokutu a kdo upadl, musel do servisu.
      Když si povídáme o panelácích ve městě, začali jsme číst knížku "Panáček Paneláček" (co všechno Paneláček zažil se svými kamarády Týnou a Tomem). Do školky přijelo divadlo, bylo o dvou klaunech "Bambula a Šamšula v cirkuse".