Když bacily útočí, nezavírejte oči.

Kdopak s nimi bojuje, tělo se mu raduje. 

Vitamíny, voda, mýdlo, to je pravé zaříkadlo. 

 

Tento týden jsme si zopakovali jaké známe počasí pomocí didaktických her. S barevnými deštníky a kapkami jsme si zopakovali číslice 1-10 a obrázky počasí jsme seřazovali podle velikosti.

Řekli jsme si, že na podzim se počasí hodně mění, a proto jsme často nachlazení. A jak se taková nemoc do těla dostane ? Bacilem. Každý z nás si vyrobil jednoho bacila. Rozfoukávali jsme barevnou tuš, namalovali jsme mu tuší obličej, obtahli jsme ho a nakonec jsme mu vymysleli jméno podle toho, jakou nemoc přenáší. Paní učitelka nám udělala kartičky se jmény našich bacilů a my jsme je k nim zkusily opsat.

Poslechli jsme si pohádku " O nemocné sýkorce" a zkusily jsme jí vymyslet vlastní konec. Líbil se nám ale i ten, který byl zkutečně v pohádce. Řekli jsme si, že před nemocemi se můžeme chránit například zdravým jídlem s vitamíny. Zdravé jídlo jsme si prohlédli na obrázcích a spojili jsme obrázky s názvy dle vzoru. A abychom do sebe nějaké ty vitamíny i dostali, odšťavnili jsme si jablka a hrušky a šťávu jsme vypili. Nezůstala ani kapka.

Tento týden jsme si udělali jeden speciální den, Halloweenský den. Přišli jsme v maskách a celý den jsme dělali halloweenské činnosti - vyzdobyli jsme dýni GM prvkem CIK/CAK, spojili jsme duchy dle barev a čísel ke strašidelným hradům, vyskládali jsme dýni z PET víček, házeli jsme míčky do pavučinového otvoru a nakonec jsme si udělali halloweenskou párty.