Vánoce jsou za námi a už jsme konečně zase ve školce. Ještě jsme se k nim ale naposledy vrátili a řekli jsme si, co krásného jsme dostali pod stromečkem a jak jsme si užili vánoční svátky.

K povánočnímu období neodmyslitelně patří svátek Tří králů. Naučili jsme se jak se králové jmenovali a řekli jsme si, jak tento svátek vznikl.

Na interaktivní tabuli jsme Třem králům pomohli navštívit správné domečky podle barev. Vyrobili jsme si koruny z papíru, ve kterých jsme si vyskládali velkou korunu ze stavebnice Kapla a betlémskou hvězdu z pet víček. Naučili jsme se písničku "My Tři králové" a vyzkoušeli jsme si, jak se králům zpívala při svém pochodu z Jeruzaléma do Betléma. Také jsme si vyzkoušeli jak těžké to bylo, když Tři králové museli projít "úzkou cestou" - po laně - a nesměli se ztratit. Nezapomněli jsme také odstrojit vánoční stromeček. I když se nám moc líbil, nastal nejvyžší čas uložit všechny ozdoby a schovat stromeček na příští rok, aby nás Ježíšek opět našel.

Nakonec jsme si prošli královskou stezsku - překážkovou dráhu. Moc se nám to líbilo a přiletěl nás pochválit i sokolík Pepík, za dobře odvedenou práci.