Tento týden jsme se seznamovali s bacily a nemocemi.

Přečetli jsme si pohádku "Baciláci a Vitamínci", kde se děti seznámily s povědomím o bacilech a vitamínech a s prevencí onemocnění.
Na demonstračních obrázcích jsme si ukázali, jak kýchat, umývat si ruce, oužívat toaletu a čistit si zuby.
Na obrázcích rukou děti počítaly a přiřazovaly stejné bacily, poznávaly čísla do 5 na umyvadlech a přiřazovaly správný počet barevných puntíků, určovaly jestli jsou potraviny na obrázcích zdravé či ne a hledaly podle vzoru jejich název a záhrály si stínové, doktorské pexeso.

Bacila si také nakreslily na papíře pomocí rozfoukávání duhových barev a černým fixem jim nakreslily obličeje. Na pracovním listu poznávaly co umí některé části těla (smysly). Naučili jsme se písničku "Chřipka", kterou si děti zahrály na Orffovi nástroje.

Zahrály jsme si hru s bacilem, kdy ho děti odpinkávaly od sebe pryč, se sokolíkem Pepíkem jsme si zaskákali jako žabky a házeli balónem a nakonec jsme si zahráli na zdravé sportovce a udělali jsme si závody. Sice vyhrál jen jeden, ale odměnu jsme dostali všichni.

Zopakovali jsme si i oblečení, na interaktivní tabuli jsme se seznámili i s jejich anglickými názvy a zopakovali jsme si, co se v zimě nosí a co ne.

dubn
22

Den Země -dopoledne Brigáda na zahradě MŠ -odpoledne

dubn
24

Společný pobyt -školka v přírodě Jelenovská

dubn
30

Čarodějnický den