Hurá léto!

 

Už jde léto, už jde léto,

už k nám jedou prázdniny …

 

Tak začíná písnička, kterou jsme se tento týden naučili. Je o užívání si prázdnin s rodiči, kamarády a třeba i s pejskem, pokud ho máme doma nebo u babičky.

Zopakovali jsme si roční období a jejich hlavní znaky. Přivítali jsme první letní den a už se moc těšíme na prázdniny, až budeme chodit na koupaliště, na výlety s rodiči a pojedeme někam na dovolenou. Někteří kamarádi už s rodiči na dovolenou odjeli. Ti se mají.

Také jsme si povídali, kde bychom mohli nebo rádi trávili prázdniny a čím bychom tam mohli cestovat. Zahráli jsme si pohybovou hru na vláčky a podle rytmu hudby jsme jeli pomalu jako osobní vlak rychleji jako rychlík nebo dokonce jako pendolino . Pluli jsme na papíru jako na lodi nebo „šlapali“ jako na kole. Užili jsme si spoustu legrace při pokusech se vzduchem a papírem. Víte, že když si dáte papír na hrudník a rychle se rozběhnete, papír nemusíte držet a nespadne vám? My jsme si to vyzkoušeli. Je to tak. Malovali jsme, stříhali, mačkali papír, lepili, využili jsme písek, kamínky a mušličky a vyšla z toho parádní koláž „moře“. Máme ji vystavenou v naší šatně. Ještě týden a hurá na prázdniny!