publikováno čtvrtek 07.05.2020
autor Sedláčková Petra

Úkoly pro děti během uzavření mateřské školy

Vážení rodiče,

připravujeme pro  Vaše, "naše" dětičky úkoly, kvízy, hádanky, omalovánky a aktivity, které můžete  po dobu uzavření mateřské školy společně plnit z pohodlí domova. 

Vše bude vždy ke stažení a k dispozici zde na webových stránkách školky,sledujte nás.

S čímkoliv si nebudete vědět rady, napište email.

Všechny zdravíme a myslíme na Vás!!

Vaše paní učitelky:-)

VÁŽENÍ RODIČE,

TYTO ÚKOLY JSOU OD NÁS POSLEDNÍ. DO OTEVŘENÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY ZBÝVAJÍ DVA TÝDNY A MY SE NYNÍ ZAMĚŘÍME NA DOKONČENÍ VŠECH PRACÍ, KTERÉ JSME PO DOBU UZAVŘENÍ ŠKOLKY REALIZOVALI. DĚKUJEME ZA KRÁSNÉ FOTKY A OBRÁZKY OD DĚTÍ!!!

TĚŠÍME SE NA VÁS A VAŠE DĚTI!!! :-)

 

7.5. Úkoly

Milé Žabičky,
protože tento týden v neděli budou všechny maminky slavit svátek, tak společně vyrobíme pro maminku malé překvapení. V příloze máte obrázek s návodem, jak vyrobit kytičku pro maminku, nebojte s pomocí tatínka, babičky nebo dědečka to zvládnete. A nezapomeňte, až budete mamince vyrobenou kytičku předávat,přidat sladkou pusinku????
Vaše paní učitelka Lucka

 

Milé Kočičky!
 
Tak co? Už máte vyrobené srdíčko pro maminku? Určitě ano.
Aby jste maminku potěšili, tak se naučte pěknou básničku. A až se ve školce sejdeme, tak si k básničce přidáme notičky a naučíme se ji zpívat.
                   Tulipán
    Co já ti maminko k svátku dám?
    Utrhnu v zahrádce tulipán.
    Červený tulipán, nebo žlutý,
    dnes přejí maminkám všechny děti.
 
V neděli řekněte maminkám novou básničku a předejte jí vaše krásně vyrobené srdíčko.
Na procházce si tulipán někde v zahrádce prohlédněte a zkuste si ho nakreslit.
 
 Dáša, Lenka a Lucka

 

Milí Delfínci,

 dnešní úkol je pracovní list. Vaším úkolem je najít v řadě obrázek , který tam nepatří.Řekněte proč, pak   vybarvěte ty obrázky co do řady patří a to takto: 1. řadu vybarvujte červenou, 2. řadu fialovou,3. řadu modrou, 4. řadu zelenou a 5 .řadu žlutou .

Nezapomeňte obrázek podepsat!!!
Další dnešní úkol je nakreslit sluníčko.
ALE NEBUDE TO TAK JEDNODUCHÉ, TO SLUNÍČKO BUDETE MALOVAT NOHAMA.
Takže papír si nalepte na zem, sundejte si ponožky a malujte tužkou, pastelkami nebo barvami, kdo má prstové barvy může zkusit i prstovýma. Komu se sluníčko povede může zkusit nakreslit i jiný obrázek. A zkuste se nohou i podepsat.
Rodiče prosím, aby fotili, jak to našim malým umělcům jde. 
Fotky nám  pošlete a obrázek si opět schovejte, ukážeme si ho až se sejdeme.
 
Zdraví Vás Laura, Jája, Lída
 

Zdravíme všechny Pejsky,
Na stránce  www.ekabinet/ulohy.cz  heslo: "pejsci" máte spoustu hezkých úkolů, které si můžete vypracovat. Mějte se krásně a opakujte si říkanku o sluníčku :-)  
 
Motýlci najdou úkol v příloze - sudoku
 
Kuřátka,
Váš další úkol bude  vymyslet nějakou pohádku, kde se budou vyskytovat tato slova:
překvapení, žížala, kolečko, školka, knoflík, písek a prázdniny. Maminka nebo tatínek Vám pomůžou pohádku napsat. Pohádku s sebou vezměte do školky, budeme si pak společně Vaše "literární díla" číst. Moc se těšíme :-)
 
 
 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4.5.  Úkoly

Kočičky

Milé děti,už brzy budou mít všechny maminky svátek.Chcete mamince udělat radost?Zkuste jí vyrobit krásný dáreček.Poproste tatínka nebo třeba babičku,aby vám vystřihli velké srdíčko z tvrdého papíru.Určitě někde doma najdete kousky barevných látek nebo papírků.S nimi srdíčko celé polepte,ať je krásně barevné! Někam ho schovejte na tajné místo a v neděli pak mamince popřejte,dejte jí srdíčko a velkou pusu.Můžete se s maminkou a srdíčkem vyfotit a pošlete nám fotku.Moc se už na vás těší Lenka,Dáša a Lucka

 

Milé Kuřátka,

protože v neděli budou mít všechny maminky svátek poproste, aby Vám pomohl tatínek, babička, dědeček, strejda, teta nebo sourozenci a vyrobte pro maminku její obrázek.
1.Na růžový nebo béžový papír nakreslete černým fixem obličej maminky. ( viz.obr.1 příloha Postup maminka)
2. Z barevných papírů si nastřihejte různě dlouhé proužky popř. vlky. Barvu papíru vybíráme podle barvy vlasů maminky. ( viz.obr.2 příloha Postup maminka)
3. Obličej maminky nakreslený fixem vystřihneme a nalepíme na bílý nebo barevny karton. K obličeji přilepíme krk a na hlavu lepíme vlasy- proužky papíru.Na vlasy můžeme použít i více barev papíru. (viz. obr.3 příloha Postup maminka)
4.Z  barevných papírů nastřiháme čtverečky a nalepíme kolem obrázku maminky jako rámeček. (viz. obr.4 příloha Postup maminka)
5.Na barevný rámeček ze čtverečků papíru nakreslíme černým fixem jednoduché dekorativní vzory. Máme-li dostatek prostoru kolem obličeje maminky , můžeme na obrázek napsat fixem "MOJE MAMINKA".
Tak s chutí do práce maminky budou mít obrovskou radost
Vaše paní učitelky Petra, Martina a Jana
 
Milé Žabičky,
mám pro vás další úkol, budeme si hrát s barvou a stačí vám k tomu doma najít pet láhev.Poproste maminku nebo tatínka,aby vám pomohli:)))
Vytvoříme si rozkvetlé větve stromů, dno pet láhve namáčejte do barvy a razítkujte na předem nakreslené vetvičky. Dno pet láhve tak vytvoří krásné kvítky. Vzor a návod najdete na obrázku v příloze.
 
Vaše paní učitelka Lucka:)
 
Milí Delfínci,
dnešní úkol je hledání rýmů.Rýmy jsou slova, která podobně znějí , ale označují něco jiného např. kačka - kočka, ves - les.
Hledejte rýmy k těmto slovům(můžete najít i víc rýmů k jednomu slovu):
- pes
- vločka
- kráva
- tuha
- vidlička
- kapička
- hráz
- kos
- panák
- růžky
- muška
- pec
- babka
- lavice
- dráček
- rameno
- lavička
a můžete hledat i rýmy k jiným slovům.
Malá nápověda pro rodiče:-)(les-kočka- tráva-duha-židlička-babička-mráz-nos-padák-nůžky-tužka-klec-žabka-slepice-vláček-koleno-kulička).
 
Zdraví vás Laura, Jája, Lída

 

27.4.  Úkoly

Dobrý den pejsci :-)


Úkol č.1: 
Už víte, jakými dopravními prostředky můžeme cestovat? Naučte se o tom krátkou básničku.
Vlak musí mít kolejnici, 
(chůze po třídě +ruce jako vlak-kruhy podél těla)
letadlo si vzduchem léta, 
(chůze + ruce jako křídla letadla)
doletí na komec světa. 
(chůze +ruce jako křídla letadla)
A po vodě lodě plují,
(stůj, ruce ukazují vlny)
tím vším lidé cestují. 
(stůj +hlava "ANO") 
 
 Úkol č.2:
V příloze si otevřete úkol na straně 19. a vypracujte ho :-) 
Na procházce s rodiči si všímejte dopravních značek a zeptejte se maninky nebo tatínka, co jaká značka znamená. 
 
Milí Delfínci dnes máme pro Vás hru:
Budete potřebovat : Hrací kostku a 6 panáčků(kdo nemá doma panáčky může si místo toho vzít  6 kostiček, 6 malých autíček, 6 malých panenek, 6 knoflíků, 6 kamínků, 6 lžiček.ap..).Bylo by fajn, kdyby každý hráč měl své panáčky.
Počet hráčů: tolik kolik se vás sejde
Hra: Hodíte kostkou a podle toho kolik je na ní teček tolik panáčků postavíte na určené místo. Nejdříve si tečky na kostce počítejte prstíkem, potom už se snažte daný počet poznat bez počítání. 
Další varianta - určete kdo z hráčů má víc (nebo méně) postavených panáčků. 
Hrát můžete v jakémkoliv počtu a jak dlouho Vás to bude bavit.
Zdraví Laura , Jája, Lída
 
Pondělní úkol pro děti z Motýlků:
Než začnete plnit úkol, zkuste si zopakovat počítání (stačí do 10). Nyní Vás čeká úkol, a to správně vybarvit rozkutálená čísla podle zadání. Barevná tiskárna není třeba, pracovní list stačí vytisknout černobílé a maminka nebo tatínek Vám pastelkou barevně zadání označí. 
Hodně štěstí a ve středu na Vás čekají další rozkutálená čísla 4-6. 
Vaše paní učitelky Barča a Hanča ;-).
 
Milé Kuřátka,
moc Vás  zdravíme.
Dnešní úkol bude pro Vás moc příjemný. Za prvé poprosíme maminky, aby Vám koupili bonbóny Skittles . Pak si vezmete plochý talíř a dáte na něj trochu vody. Potom po okraji celého talíře naskládejte barevné bonbónky .A při sledování, co se vlastně stane si můžete zbytek bonbónků sníst. Už se těšíme jak nám  povíte co se na talíři dělo. 
Přejeme Vám ať se pokus podaří.
Paní učitelky Martina, Petra a Jana
 
 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

24.4. Úkoly

 Pro všechny děti posílám odkazy na krásná naučná videa. Jsem zvědává, kolik si toho zapamatujete a co vše mi, až se sejdeme budete vyprávět:-)

https://edu.ceskatelevize.cz/stupen-vzdelani/predskolni

Ahoj kamarádi z Kočiček.

Tak co,zahráli jste si doma na domácí zvířátka a umíte je již pojmenovat?Dnes vám dáme nový úkol.Vzpomeňte si na písničky,které zpíváme ve školce nebo doma s rodiči a zazpívejte si ty,ve kterých se zpívá o domácích zvířátkách.(Skákal pes,Kočka leze dírou,Káčátka se batolí,Prší,prší,Já mám koně,Halí belí aj.)Při zpěvu si tleskejte,ťukejte prstíčkem do dlaně,pleskejte o stehna,dupejte nožkama do rytmu,nebo si zahrejte na kapelu např.s vařečkami,pokličkami aj.Moc vás všechny zdraví Lenka,Dáša a Lucka

Moje milé Žabičky,
posílám vám další úkol, dneska si procvičíme správné držení tužky. V příloze máte pracovní list ovečku, které chybí kudrlinky. Aby jí nebyla zima,musíte ji kudrlinky dokreslit. Určitě to zvládnete ????
Vaše paní učitelka Lucka

Ahoj všem Pejskům :-)

Věřím, že se máte všichni skvěle :-)
Úkol č.1. : Vyjmenujte všechny dopravní prostředky, na které si vzpomenete. Které mají 4 kola? Které jezdí jen po dvou kolech a které naopak žádné kola nemají? K čemu dané dopravní prostředky slouží? 
Úkol č. 2.:  Z přílohy si vypracujte úkol na straně 10. 
Mějte se všichni krásné. Vaše paní učitelky z pejska :-)
 
Milí Delfínci,
dnešní úkol je psaní - kreslení cestiček pro zvířátka.
Jestli si obrázek nemůžete vytisknout poproste někoho dospělého , ať  Vám takové cestičky nakreslí na papír a pak je obtáhněte.
Nezapomeňte obrázek podepsat a schovat, ukážeme si ho až se sejdeme.
Moc Vás zdraví Laura, Jája, Lída
 
Milé děti z Motýlků,
společně si uvolníme zápěstí. Vezměte si tužku a ve vzduchu
si procvičujte krouživý pohyb ve směru hodinových ručiček. Až to několikrát
zopakujete, dokreslete kruhové tvary na obrázku a hezky vybarvěte……(příloha)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

22.4.  Úkoly

Úkol pro děti ze třídy Motýlek:
Zdravíme Vás všechny k Vám domů. Abyste se nezapomněli, kde mají svůj domeček některá zvířata, prohlédněte si pozorně pracovní list ,,Kde bydlí" a zkuste najít správně obydlí zvířat na obrázku. 
Mějte se hezky, Vaše paní učitelky Barča a Hanča B-).
 
Kuřátka dostala veký úkol na celý týden, budou v něm pokračovat. Ti, co ho mají hotový mohou procvičovat zavazování tkaniček, hledání písmenka na začátku slov,, vytleksávání slov, opakování básniček, písniček atd. 
 
Zdravím všechny Žabičky,
doufám, že jste splnili předešlý úkol, protože vás čeká další. V příloze máte omalovánku zvířátek a jejich mláďat, kterou vám maminka nebo tatínek vytisknou a  máte za úkol ji hezky vybarvit. Potom poproste maminku nebo tatínka, aby vám pomohli vybarvený obrázek roztřihnout na několik částí. Takto si vyrobíte puzzle a můžete si ho kdykoliv poskládat:))
Vaše paní učitelka Lucka
 
Ahoj děti z Kočiček!
 
Minule jste poznávali zvířátka. Dnes si zahrejte s rodiči hru "Poznáš, kdo jsem?"
Udělejte zvuk např. mňááááu a maminka bude hádat, kdo to je. A tak si vyzkoušejte všechny hlasy zvířátek, která znáte. Pak si můžete role vyměnit a budete hádat vy.
Potom si vybarvěte omalovánku kohoutka, slepičky a kuřátek.
 Zdraví vás Dáša, Lenka a Lucka
 
 
Milí Delfínci,
dnešní úkol (od semínka k rostlince)máte v příloze.
Pracovní list vytisknout, rozstříhat část s obrázky a nalepit v tom  pořadí, jak roste rostlinka ze semínka na spodní část pracovního listu. Můžete i vybarvit.
Nezapomeňte se podepsat .
Kdo si nemůže list vytisknout , zkusí si pořadí obrázků jen ukázat.
Vaše Laura, Jája a Lída
 
Ahoj Pejsci,
jak Vám šla básniščka o čápovi? Věříme, že dobře. Mají tenké dlouhé nohy...,předveďte jak takový čáp chodí. Ruce v bok, hlavu vzdhůru, vystrkujeme kolínko před s výkopem před sebe. 
Určitě jste si všimli, že is na stromech ptáčci staví hnízdečka. Vymodelujte z plastelíny vajíčka mláďátek ptáčků,  která v takových hnízdech bydlí. 
Zdraví Vás Vaše paní učitelky z Pejsků
 
Motýlci,
Milé děti, rozkutálená čísla jsou zase tady. Nyní se rozkutálely čísla 4-6. Jakmile Vám rodiče vytisknout pracovní list, tak  Vaším úkolem je opět správně čísla vybarvit podle zadání. Hodně štěstí přeji Vaše paní učitelky Barča a Hanča :-).
 
 
 

 

 

20.4. Úkoly

Motýlci

Milé děti, podívejte se pozorně na obrázek. (v příloze) Zelenou pastelkou zakroužkujte
všechny dopravní prostředky jezdící po zemi. Modrou pastelkou zakroužkujte
dopravní prostředky, které létají ve vzduchu. Najděte zbylou skupinu
prostředků a označte barvou dle vlastní volby. Nezapomeňte všechny
obrázky pěkně vybarvit.

Vaše Hanča a Barča

Naše milé Kočičky,

určitě doma najdete nějakou pěknou knížku ve které jsou zvířátka.Zkuste najít zvířátka,která žijí na dvorečku-domácí zvířátka.Která to jsou? (pejsek,kočička,slepička,ovečka,prasátko,kravička,kačenka,koníček aj.)Zkuste je správně pojmenovat a s maminkou si řekněte,jak se jmenují jejich mláďátka.Pak si na zvířátka zahrejte:Udělejte kočičí hřbet,choďte jako pejsci s písničkou "Kočka leze dírou",kačenky s písničkou "Káčátka se batolí",cválejte jako koníčci aj.Už se moc těšíme,až si zacvičíme všichni spolu.

Zdraví Vás Lenka,Dáša a Lucka.

Naše milé Kuřátka,
dneska budete potřebovat, aby Vám pomohli maminka  nebo tatínek.  Vytvoříte si své obří puzzle . Posíláme Vám přesný popis a v příloze obrázky postupu , ale i celého díla.
Postup: Obrázky ptáčků  vytvoříme vystřihováním a nalepováním barevných papírů na bílý karton nebo tvrdý papír.
  Po nalepení je dokreslíme černým fixem ( obr.č.1 v příloze). Počet ptáčků necháme na Vás.
  Z bílého kartonu nebo tvrdého papíru vyrobíme šablony- 6 kusů šablon puzzle. Vystřihneme čtverce 34 x 34 cm a podle svých představ z nich vystřihneme tvary tak, aby celek tvořil skládačku. (obr.č.2 viz příloha).
Na jednu stranu kartonu nebo papíru obkreslíme šablony dílků puzzle. (obr.č.3 viz příloha)
Otočíme karton nebo papír na stranu bez obkreslených dílků puzzle. Barvami a špachtlí nebo štětcem naneseme zelený pás (viz. obr.4 viz příloha). Modrobílou část obrázku vytvoříme otisky dlaní .  Do zelení části ještě domalujeme štětcem trávu. 
Fixem dokreslíme drát , na kterém budou ptáci sedět. Na něj i kolem něj nalepíme ptáčky. Obrázek rozstřiháme podle kresby z rubové strany.
A pak už si můžete jen hrát při skládání nebo rozstřihaný obrázek nalepíte na velký černý papír ( obr.č.5 viz. příloha)
Dejte se do práce 
Vaše paní učitelky Martina, Petra a Jana
 

Moje milé Žabičky,

 moc vás zdravím a posílám vám další úkol,který určitě opět zvládnete.

V příloze se pozorně podívejte na obrázek zvířátek a jejich mláďátek a splňte následující úkoly:

- pojmenujte všechna zvířátka a jejich mláďátka

- přiřaďte, která mláďátka ke komu patří, k jakému zvířátku/slovně/

- jedno zvířátko na obrátku své mláďátko nemá, které to je?

- u všech zvířátek a mláďat určete jejich barvu

Pokud si na některé názvy zvířátek a jejich mláďat nevzpomenete, poproste maminku nebo tatínka, aby vám poradili:)))

Vaše paní učitelka Lucka :)

 

 Milí Delfínci,

dneska si poskládáme pejska.Nachystejte si papír , nůžky a pastelky nebo barvy. Dále postupujte podle návodu v příloze (pes skládání).

Můžete si udělat pejsků víc v různých velikostech a různě vyzdobené.
Pokud jste zvolili bílý papír pejsky krásně vybarvěte.
Zdraví Vás Laura, Jája, Lída
 

Úkoly pro Pejsky

Dobrý den, milé děti. Jak se máte a jak vám jde plnění úkolů?

Úkol č. 1.: Naučte se krátkou básničku o čápovi J (logopedická říkanka na procvičování „Č“)

Čáp se učí číst,

už čte celý list.

Čítanku čet v zaujetí,

nejvíc v kleče, milé děti.

Úkol č. 2.: Vezměte si růžovou, žlutou, hnědou, černou a červenou pastelku a nakreslete zvířátka na statku. (POZNÁMKA PRO RODIČE: Použijte správně barvičky, tzn. růžová-prasátko, žlutá-kuře, hnědá-kráva nebo kůň, můžete kombinovat dle vlastní fantazie – strakatá kráva apod..)

Zdraví vás vaše paní učitelky Petra, Iva, Renča a Klára. J

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

16.4. Úkoly

Hasičský úkol pro děti ze třídy Motýlek

Úkol č.1 : vzpomeňte si, které číslo vyťukáme, když voláme hasiče?

Úkol č.2: hasiči hasí vodou ......?

A nyní si oheň vytvoříte za pomocí svých dlaní u sebe doma.

Potřebujete: bílý papír,vodové nebo temperové barvy (žlutá+červená), štětec, nastřižené pásky hnědého papíru.

Postup: Bílý papír si položte před sebe na stůl. Potom si vezměte barvy a v odstínu červené a žluté si sami natřete dlaně nebo poproste někoho o pomoc.

Až budete mít pořádně dlaně natřené, otiskněte je na připravený čistý papír dlaněmi vedle sebe nebo různě přes sebe.

Pod takto hotový oheň, nalepte různě rozložené nastřižné pásky hnědého papíru, ten Vám bude znázorňovat dřevo.

Nakonec si pořádně zahoukejte, jako když vyjíždí hasiči za požárem J

Zdraví Vás paní učitelky Barča a Hanča .

 

Milé Kuřátka,

moc Vás zdravíme a posíláme nový úkol. Na pracovním listě dokreslete zvířátka , která se rodí na jaře.

Těšíme se na Vaše krásné obrázky.

Vaše paní učitelky Martina, Petra a Jana

Ahoj milé Kočičky!
 
Pamatujete si tu hezkou písničku o sedmikrásce? Kdo ji neumí zazpívat, může si ji s maminkou říct a při tom předvádět, co už umíme:
 
    Když sluníčko zapadá, sedmikráska chřadne (stoj, ruce nahoře, pomalu do dřepu).
    Ke spánku se ukládá do postýlky chladné (ve dřepu ruce pod ouško-sedmikráska spí).
    Když sluníčko vyskočí, sedmikráska vstává (pomalu nahoru do stoje).
    Načeše si obočí, na motýlky mává (napodobujeme česání obočí, pak máváme).
 
A nakonec si můžete sedmikrásku vybarvit a dokreslit sluníčko a motýlky. (v příoze)
  Zdraví vás všechny Dáša, Lenka a Lucka
 
Zdravím všechny moje Žabičky,
 
určitě se už těšíte na další úkol, dneska si vyrobíme skládaný domeček. Budete potřebovat papír bílý nebo barevný, pastelky a šikovné ruce. V příloze máte obrázek s postupem, jak takový domeček správně poskládat, potom si můžete dokreslit detaily, okna,dveře a vybarvit střechu. Poproste maminku nebo tatínka, určitě vám rádi pomohou:))
Vaše paní učitelka Lucka
 
Milí Delfínci,
 
pokračujeme v procvičování zdrobnělin, ale tentokrát k tomu máte ještě pracovní list a vaším úkolem je tvary pojmenovat, říci,  zda je velký či malý, malé vybarvit červeně a velké vybarvit modře.
Př. Malá hvězdička (a vybarvit červeně), velká hvězda (a vybarvit modře).
Kdo si pracovní list nemůže vytisknou tak si malé a velké tvary nakreslí na papír.
Moc Vás zdravíme Laura a Jája
 
 
Dobrý den, Pejsci
 
Jak se máte? Na zahnání nudy pro vás máme další úkoly. Porozhlédni se po pokoji. Které předměty (nábytek, spotřebiče atd..) jsou ze dřeva? Které jsou z kovu? Schválně, jestli spočítáš, kolik máte v kuchyni plastových pomůcek. Našel jsi něco i z jiného materiálu? Požádejte o pomoc maminku nebo tatínka.
 
Naposledy jste měli ke každému zvířátku říct, jak se jmenuje jeho mládě. Zkuste napodobit koťátko (kočičí chůze, vypnout hřbet..) Jak skáče zajíček? (skoky snožmo) Napodobte i ostatní zvířátka, která vás napadnou a rodiče zkusí uhodnout, o které zvířátko jde.
 
Mějte se hezky :-) 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14.4. Úkoly

Motýlci mají úkol v souborech. Dopravní značky půlené a skládání dopravních značek:-)

 

  Ahoj děti z Kočiček
 
Doufáme, že jste hezky prožily Velikonoce a jsme tady s novým úkolem.
Až bude hezké počasí, zajděte si s rodiči na procházku a pozorujte krásnou jarní přírodu, zelenou travičku, kvetoucí stromy a barevné kytičky.
Poznáte některé? Tak si je zkuste pojmenovat.
Doma si zopakujte jarní básničku: Táta včera na venku našel první sněženku.
                                                            Vedle petrklíč, zima už je pryč.
Nakreslete nám obrázek :-)

Moc vás zdravíme     Dáša, Lenka a Lucka

Dobrý den, milí Pejsci.

Doufáme, že jste si užili Velikonoční svátky. Pokud půjdete s rodiči na procházku do přírody, pozorujte všechny rostliny a stromy, které kvetou. Zkuste je pojmenovat. Která zvířátka se budí ze zimního spánku? 
 
Doplň mládě zvířátka: (kočka - kotě)
Pes-
Slepice -
Ovce-
Kůň -
Prase-
Kráva -
 
V příloze si vypracujte úkol ze strany č. 6. Které zvířátko je na obrázku? 
 
Mějte se hezky :-)
P. Uč. Petra, Iva, Renča a Klára 
 
 
Milé Žabičky,
Zdravím vás všechny po Velikonočních a posílám vám další úkol, který určitě zvládnete. V příloze posílám nedokreslené domečky a vaším úkolem bude dokreslit všem domečkům střechy, okna a dveře. Potom můžete domečky i vybarvit.
Vaše paní učitelka Lucka 
 
Milí Delfínci,
dnes jsem pro Vás vymyslely tento úkol.
Tvořte zdrobněliny od slov př. slunce -sluníčko(můžete si pomoci slovy VELKÉ-MALÉ,velké slunce - malé sluníčko)
KOŠ
PES
OKNO
VEJCE
ZAJÍC
AUTO
KOČÁR
KOLO
HRNEC
ŽIDLE
STŮL
KOČKA
KRÁVA
KYTKA
A URČITĚ VYMYSLÍTE SPOUSTU DLAŠÍCH SLOV, STAČÍ SE ROZHLÉDNOUT KOLEM SEBE.
Vaše Laura a Jája

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

8.4.Úkoly

Motýlci mají úkol v příloze - Jarní louka. Zdraví Hanča a Barča

 

 Milá Kuřátka, je tady další úkol :-)

Poproste maminku nebo tatínka, aby Vám vyfoukli vajička, můžete jim samozřejmě pomoc. Vajíčka pak namalujte barvami, fixami nebo ozdobte nálepkami. Napíchněte na špejlí a dejte do květináče s travičkou. Takto nazdobené misky nebo květináče nám vyfoťte ( fotit jsme se učily , určitě si vzpomenete jak jsme chodily fotit domy) a poproste rodiče ať nám fotografie pošlou. Už se na Vaši výzdobu moc těšíme.
 
Ahooooj 
 
Milé děti z kočiček!
 
Velikonoce jsou již za dveřmi, proto si nachystáme nějaká velikonoční vajíčka. Poproste taťku nebo mamku, aby vyfoukli několik vajíček. Maminka z nich může upéct nějakou dobrotu, třeba velikonočního beránka.
Vy si vyfouknutá vajíčka namalujte nějakou veselou barvičkou, nebo na ně nalepte obrázek.
Doufáme, že se vám to podaří a hezky si ozdobíte velikonoční stůl. Můžete opět vyfotit a poslat.
A na další úkol se těšte po Velikonocích.           
Moc vás všechny zdraví Dáša, Lenka a Lucka
 
Zdravím všechny Žabičky,
protože se blíží Velikonoce, svátky jara, tak mám pro vás další úkol. Vybarvíme si společně kraslici, omalovánku najdete v příloze a použít můžete jakékoliv barvičky????Na vaše určitě krásně vybavené obrázky kraslic se budu těšit. Fota posílejte na email. Pracovní list velikonoční kraslice v příloze.
Vaše paní učitelka Lucka ????
 

Milí delfínci posílám  další úkoly:

1.Naučit se tuto koledu

Hody, hody doprovody,
já jsem malý zajíček,
utíkal jsem podle vody,
nesl košík vajíček.

Potkala mě koroptvička,
chtěla jedno červené,
že mi dá lán jetelíčka
a já říkal: Ne, ne, ne.

Na remízku mezi poli,
mám já strýčka králíčka,
tomu nosím každým rokem,
malovaná vajíčka.

2. Nakreslit a vystřihnout vajíčko z papíru (poroste někoho dospělého o pomoc)- krásně ozdobit - navrhované techniky  kresba pastelkami, malby barvami, lepení kousků papírků, či látek, nebo jakákoliv jiná technika, která vás napadne.

Jak velké vajíčko si uděláte a jak si ho připevníte (jestli na šňůrku nebo jako zápich či jinak) nechám na vás.

 

Milá Kuřátka,

dnes je na řadě velký tělocvik :-)

Tákže, do ruky si každý vezme svého oblíbeného plyšáka  a začínáme cvičit!

1. stoj rozkorčný, plyšák v pravé ruce, předáváme si plyšáka ve vzpažení nad hlavou.

2. stoj rozkročný, plyšáka si podáváme kolem těla v oblasti pupíku. Nepodvádějte, vidím vás :-)

3. stoj rozkročný trošku více, plyšáka si podáváme mezi nohama v oblasti kotníku. 

4. Každý udělá 10 dřepů s výskokem, Při výskoku vyhodíme plyšáka.

A ted celý úkol po  Vás zopakuje mamka s taťkou. Těšíme se na fota :-)

Petra, Martina a Jana

6.4. Úkoly
 
Naše milé Kuřátka,
travička už Vám určitě  vyrostla a je třeba si ji nazdobit. Pomocí šablony (viz příloha )vyrobte zajíčka, kterého přilepte na špejli a zapíchněte do misky nebo květináče.
Květináč nebo misku ovažte velkou stuhou a kdo umí udělá pořádnou mašli. V příloze máte šablonku :-)
Martina, Petra, Jana
 
 
Básnička s malováním pro děti ze třídy Motýlek
Vezměte si čistý papír, pastelku a říkejte si slova a zároveň kreslete, u poslední sloky básničky Ti vznikne obrázek - uhodneš jaký? :-)
Začínáme:  NAMALUJ KOLEČKO
                        TAK ZAČÍNÁ SLUNÍČKO.
                        JEDNO OČKO, VEDLE DRUHÉ
                         NA CELÝ SVĚT KOUKAT BUDE.
                         MISKU JAKO PUSINKU, 
                         ČÁRKU KE KRUHU MALUJ,
                         PAPRSEK TAK VYTVARUJ.
                         PŘIDEJ ČÁRKY DOKOLA,
                         SLUNÍČKO NÁS ZAVOLÁ.
Obrázek sluníčka si vybarvi nebo ozdob podle sebe a klidně nám sluníčka pošlete na mail, ať se podíváme jak se Vám povedly a jak Vám doma svítí. Zdravíme všechny sluníčka ze třídy Motýlek.
Paní učitelky Barča a Hanča ;-)
 
 
Milé Žabičky,
moc na vás myslím a na začátek týdne vám posílám další úkol.
V příloze máte pohádku, poroste maminku nebo tatínka, aby vám ji přečetli a vy hezky poslouchejte????
Potom si o pohádce popovídejte:

O čem byla pohádka?
Která zvířátka v pohádce hrají?
Jak se jmenovala?
Kolik bylo zvířátek?
Jak pohádka skončila?

Určitě to zvládnete! Vaše paní učitelka Lucka????
 
 
Milí Delfínci,
tady je další úkol:
Dokreslete kytičky, naučte se jejich jména a vybarvěte je podle skutečných barev.
Úkol opět schovejte až se sejdeme tak si ho ukážeme.
Kdo nemá možnost si úkol vytisknout tak si podle předlohy nakreslí 2 jarní kytičky.
 
Ahoj kamarádi z Kočiček.
Jestlipak vám už roste travička ze semínek,která jste si zasadili?Tak si do ní posadíme zajíčka,kterého dneska s maminkou vyrobíte.Ve školce už jsme zajíčka malovali,tak ho určitě zvládnete.K malování si řekněte básničku:
Koulím,koulím kuličku,
pak k ní přidám čepičku,
dole malou kuličku.(ocásek)
Co ti chybí neposlucho?
Jedno ucho,druhé ucho.
Zajíc sedí v trávě,asi snídá právě.
Maminka vám zajíčka vystřihne,přilepí špejli a vy si ho do vaší travičky zapíchnete.Moc vás všechny zdraví Lenka,Dáša a Lucka
 
 
 
přístupový kód : MS603