publikováno čtvrtek 06.02.2020
autor

Dopoledne plné polytechniky pod vedením odborníka z praxe. Vzdělávání zábavnou a hravou formou. Aktivity ve třídě i venku. Děti si to moc užily:-)

Tato aktivita byla pro všechny děti zdarma, jelikož byla hrazena z projektu Šablony ZŠ a MŠ Mitušova 16,registračí číslo projektu CZ.02.3.X/0.0/0.18_063/0010431.

Naši předškoláci ze třídy Kuřátko a Delfínek se aktivně zúčastnili projektu Malá technická univerzita.Jedná se o program polytechnického vzdělávání pro děti, kdy jsou názorně a jednoduše  a hravou formou dětem předkládányzáklady techniky prostřednictvím stavebnic LEGO  a LEGO DUPLO, které jsou mezi dětmi velmi oblíbené.

Projekt byl zaměřen na rozvoj logických a technických  schopností dětí.Seznámily se sprací architekta , kartografa a vyzkoušely si jejich role.Pracovaly ve skupinkách a jak se jim dílo vydařilo se můžete podívat  ve fotogalerii Společné aktivity.

Děti se celého programu aktivně  a s nadšením zúčastnily a odnesly si domů diplom pro malého stavitele.