Nemocnice pro medvídky je projekt vedený studenty medicíny v rámci IFMSA CZ (International Federation of Medical Students Association Česká republika) a probíhající současně i v dalších evropských státech.

Cílem projektu je pomoci dětem zbavit se strachu z lékaře a nemocničního prostředí. Metodou hry, která je pro děti nejpřirozenější formou učení, bylo dětem přiblíženo prostředí ordinace lékaře, operační sál a vysvětleny základní vyšetřovací metody. Snahou bylo zbavit děti strachu z lékařů a neznámého prostředí a ukázat jim, že nemoc je součástí každodenního života a boj proti ní nemusí vždy znamenat bolest, trápení, ubližování, strach. Hlavním tématickým bodem se stalo setkání dítěte s lékařem a myšlenka, že cílem jakékoli lékařské činnosti není pouze léčení jako takové, ale také vytváření vztahu založeného na jistotě, pocitu bezpečí a vzájemné důvěře mezi lékařem a jeho malým pacientem. Nakonec si děti mohly vyzkoušet asistenci při operaci medvídka. Podívejte se, jak jím to šlo.

květ
23

23.5.-27.5. Školka v přírodě -přihlášené děti

črvn
03

Den dětí s Hopsalínem -všechny třídy

črvn
15

Dinopark - Žábky, Kočička, Motýlek

črvn
16

Výlet na Hukvaldy -Kuřátko, Pejsek