Nemocnice pro medvídky je projekt vedený studenty medicíny v rámci IFMSA CZ (International Federation of Medical Students Association Česká republika) a probíhající současně i v dalších evropských státech.

Cílem projektu je pomoci dětem zbavit se strachu z lékaře a nemocničního prostředí. Metodou hry, která je pro děti nejpřirozenější formou učení, bylo dětem přiblíženo prostředí ordinace lékaře, operační sál a vysvětleny základní vyšetřovací metody. Snahou bylo zbavit děti strachu z lékařů a neznámého prostředí a ukázat jim, že nemoc je součástí každodenního života a boj proti ní nemusí vždy znamenat bolest, trápení, ubližování, strach. Hlavním tématickým bodem se stalo setkání dítěte s lékařem a myšlenka, že cílem jakékoli lékařské činnosti není pouze léčení jako takové, ale také vytváření vztahu založeného na jistotě, pocitu bezpečí a vzájemné důvěře mezi lékařem a jeho malým pacientem. Nakonec si děti mohly vyzkoušet asistenci při operaci medvídka. Podívejte se, jak jím to šlo.

pátek 03.12.2021
středa 01.12.2021
středa 01.12.2021
pros
06

Čertí den ve školce:-)

pros
08

Přednáška o dentální hygieně

pros
08

Vánoční setkání od 15:30 - Česko zpívá koledy

pros
09

Mikuláš s Hopsalínem