Nemocnice pro medvídky je projekt vedený studenty medicíny v rámci IFMSA CZ (International Federation of Medical Students Association Česká republika) a probíhající současně i v dalších evropských státech.

Cílem projektu je pomoci dětem zbavit se strachu z lékaře a nemocničního prostředí. Metodou hry, která je pro děti nejpřirozenější formou učení, bylo dětem přiblíženo prostředí ordinace lékaře, operační sál a vysvětleny základní vyšetřovací metody. Snahou bylo zbavit děti strachu z lékařů a neznámého prostředí a ukázat jim, že nemoc je součástí každodenního života a boj proti ní nemusí vždy znamenat bolest, trápení, ubližování, strach. Hlavním tématickým bodem se stalo setkání dítěte s lékařem a myšlenka, že cílem jakékoli lékařské činnosti není pouze léčení jako takové, ale také vytváření vztahu založeného na jistotě, pocitu bezpečí a vzájemné důvěře mezi lékařem a jeho malým pacientem. Nakonec si děti mohly vyzkoušet asistenci při operaci medvídka. Podívejte se, jak jím to šlo.

pátek 23.09.2022
úterý 13.09.2022
říjn
06

Kouzelník Aleš (Kuře, Kočka, Delfín, Žába, Pes)

říjn
18

Planetárium Ostrava (Kuře, Kočka, Žába, Pes)

říjn
25

Duo Šamšula -"Jak pejsek s kočičkou myli podlahu" -všechny třídy

říjn
31

Divadlo Smíšek -"Větřík Petřík" -všechny třídy