Zde najdete všechny potřebné informace o nadstandartních aktivitách a kroužcích v MŠ

Flétnička

“Vstávej, vstávej, píšťaličko,
spala už jsi dost.

Koho potkáš na tom světě,
hraj mu pro radost!”

V tomto kroužku se děti seznámí s dechovým hudebním nástrojem – zobcovou flétnou. Formou hry se naučí, jak nástroj vypadá, jak s ním zacházet.Důležitým prvkem hry na flétnu je rovněž podpora správného dýchání. Proto budou pravidelně prováděna dechová cvičení (gymnastika) pro nácvik správného hlubokého bráničního dýchání, což vede i k celkovému posilování zdravotního stavu dětí. Vhodná je proto pro děti s chronickým onemocněním průdušek, astmatem, alergiemi.Radost z muzicírování povede děti k příjemnému zážitku a pozitivnímu vztahu k hudbě. Děti získají podvědomí o notovém zápisu, naučí se i některé jednoduché noty poznávat. 

Tento kroužek bude probíhat  pod vedením paní učitelky Marie Gajdošové ve středu od 12:15 -13:00h.Doporučený věk pro tento kroužek je 4-6 let.

Keramika 

Při tvorbě z keramické hlíny můžeme dát dětem větší volnost pro rozvíjení jejich kreativity a prostor pro sebevyjádření. Nezanedbatelnou součástí této složky je prezentace výtvorů dětí, které z keramické hlíny vytvořily. Díla budou vystavena ve třídě nebo ve veřejném prostoru.

Kroužek povede paní učitelka Laura Poledníková a asistent pedagoga Renata Hlaváčková v pondělí od 12:15-13:00h. Počet dětí v  tomto kroužku bude omezen na 10 a přednostně budou vybráni předškoláci, u kterých paní učitelky pozorují výtvarné nadání.

Mažoretky

Pod záštitou tanečního klubu Krokodýl bude probíhat kroužek Mažoretky. Prioritou tohoto kroužku je správné držení těla, ladnost pohybů, pohybová průprava, rytmická průprava, základy baletu, gymnastiky, scénického tance, mažoretek a roztleskávaček. Vše s úsměvem formou zábavné hry, s pomocí říkánek, cvičení s pomůckami. Kroužek  povedou zaškolené trenérky mažoretek klubu Krokodýl.

Kroužek je pro dívky ve věku od 4 let a bude vždy v úterý  od 15:15-16:00 na třídě Kuřátko.

Judo Baník Ostrava

Vizí tohoto kroužku je rozvíjet zdravý sportovní duch, naučit děti umět se bránit, být pružnými a podpořit si znalosti základu juda sebevědomí. Kroužek vedou trenéři klubu Baník Ostrava a bude probíhat vždy ve čtvrtek od 15:45 - 16:30 v prostorách Mateřské školy. Věková hranice od 3 let.

Předškoláček

Kroužek pro děti, které plní povinné předškolní vzdělávání. Každé úterý, středu a čtvrtek od  12:15 -13:00 hodin se bude dětem individuálně věnovat paní učitelka Jana Simonidesová Dis.  Děti si procvičí, prohloubí a získají dovednosti potřebné k zápisu do ZŠ. 

Hravá angličtina

Pro děti s dobrou výslovností a bohatou slovní zásobou je kroužek Angličtiny. Formou her, písniček a básniček získají povědomí o anglickém jazyce. Cílem není naučit děti mluvit plynule anglicky, ale hravou je seznámit  se základy. Kroužek povede paní učitelka Petra Havlová. Počet dětí je omezen na 10 a bude vždy ve středu od 15:45 - 16:45 hodin na třídě Kočička

Dobrodružná akvaristika

Kroužek akvaristiky nabídne dětem blíže se seznámit s podvodním světem akvarijních ryb a rostlin. Cílem je podpořit vztah k přírodě, mít povědomí z čeho se skládá akvárium, kdo v něm žije, čím se živí, jak se rozmnožují, co potřebují k životu žijí-li ve volné přírodě. Součástí kroužku je akvárium s živými rybami a rostlinami. Kroužek povede paní učitelka Soňa Lucigová. Počet dětí je omezen na 12 a bude probíhat každé úterý od 15.45 - 16:30

květ
31

Den dětí s HOPSALÍNEM (všechny třídy

črvn
13

Pasování předškoláků

črvn
14

3 Dobrodružství s Mauglím – celodenní výlet (Delfín, Žába, Pes)

črvn
15

Dobrodružství s Mauglím – celodenní výlet (Kočka, Kuře)