Tento týden jsme se s dětmi bavili na téma cirkus a karneval. děti si téma samy zvolily. Při ranních činnostech si děti procvičovaly předmatematické představy při skládání koláčů a kolíčkování. Prostorovou orientaci a zrakovou percepci rozvíjeli při skládání obrázků a také při razítkování slov. Jemnou motoriku děti procvičlovaly při navlékání korálků, práci s pinzetou či ve výtvarné činnosti, kdy si z pruhů papírů vyrobili tělo klauna. Na tělo klauna následně nalepily hlavu, kterou si vybarvily voskovkami. Také si vyrobily karnevalové škrabošky. Nejprve si obrys obkreslily pomocí světelného panelu a potom vybarvily a dotvořily podle vlastní fantazie. Povídali jsme si o tom, co je to cirkus a kdo v něm účinkuje. Vysvětlili jsme si některé názvy jako například "principál", "manéž", "akrobat" a podobě. Bavili jsme se také o karnevalu a masopustu. děti již ví co je masopust, že začíná na 3 krále a končí popeleční středou po které následuje 40 dní půst. Karneval jsme si někteří také v pondělí užili na vlastní kůži. Při pohybových činnostech jsme hráli Medvědí honičku a Masopustní štronzo. Také jsme napodobovali cirkus. Děti chodily po laně jako provazochodci, prolézali jako lev, na velkém míči se s z nich stali akrobati a házeli míčem jako klaun. Naučili se písničku o Cirkusu a básničku o karnevalu. Také jsme nakousli téma emocí, které děti zaujalo a proto ho společně budeme ještě probírat více. Užili jsme si také bohatou nadílku sněhu. Postavili jsme sněhuláka se vším všudy a byli jsme bobovat. Děti i paní učitelky si to užily. Oslavili jsme další narozeniny.
Devítky pomáhají ve školce
Pasování předškoláků
Muzikohrátky
Muzikohrátky