V tomto týdnu jsme si povídali o Velikonočních svátcích a hlavně o symbolech tradicích, které k Velikonocům patří. V individuálních činnostech jsme skládali barvné bambulky do barevných puntíků vajíček, skládali jsme půlené obrázky vajíček s geometrikými tvary, hráli pexeso s Velikonoční tematikou a zkoušeli hru kolíčkování, kde jsme hledali obrázky ukryté ve vajíčku. Ve VV činnostech jsme tupovali barvami Agáta velikonoční zajíčky okolo šablony a malovali vyfouknutá vajíčka prstovými barvami. Ve velkém cvičení jsme si za rytmu bubínku vyzkoušeli různé pohyby zvířat (vrabec, žába, medvěd, kůň, rak, had), v rozcvičce jsme probouzeli rostlinku pomocí zdravotnách cviků a cvičili jsme na překážkové dráze chůzi bokem po vyvýšené ploše, chůzu po "kamenech" různé pevnosti a slalom pomocí chůze ve vzporu dřepmo (jako kachničky). Na závěr jsme si zahárli v angličtině hudebně pohybovou hru "Hlava, ramena"-  

V řízených činnostech jsme se věnovali seznámení se s velikonočními symboly, které nás provázely celým týdnem, zkoušeli jsme běhat podle rytmu řehtačky a učili jsme se také básničku o Velikonočním zajíčkovi. Nejvíce nás, ale bavil nácvik doprovodu písničky z minulého týdne "Už je jaro" pomocí barevných zvonků.

Ve volných činnostech jsme si hráli u stolečků s půlenými vajíčky zaměřených na barvu a počet, třídili jsme zvířátka podle barvy, druhu, počtu, ale také jsme navlékali korálky, hráli si v kuchyňce, s kočárky, auty a stavebnicemi.

Na vycházkách jsme pozorovali jarní květiny a opakovali jsme si jejich názvy a jejich čísti, také jsme trénovali chůzi ve dvojicích a přecházení silnice a byli jsme se také podívat na náměstí na velikonoční výzdobu. Na školní zahradě jsme si otevřeli pískoviště, které jsme si společnámi silami uklidili od zbytků nafoukaného listí a vyrostlé trávy, potom jsme si stavěli bábovičky a hrady z písku. 

Ve středu v odpoledních hodinách jsme měli velikonoční dílničky, kde jsme si mohli vyrobit zápich do jarního osení ve tvaru zajíčka, kolíček s vajíčkem a kuřátko z vlněné bambulky a skořápky od vajíčka.

dubn
22

Den Země -dopoledne Brigáda na zahradě MŠ -odpoledne

dubn
24

Společný pobyt -školka v přírodě Jelenovská

dubn
30

Čarodějnický den