školní rok 2021/2022: Kozí farma, Planetárium, ZOO, Mauglího ranč a stezka, Areál Skalka, Divadlo Loutek

KOZÍ FARMA, HAVÍŘOV, 7.9.2021

Na farmě jsme viděli  kozy, kozla, koně, krávu, slepice, kachny, husy, psa i kočku. Všechny jsme si prohlédli pěkně zblízka a některá zvířátka jsme si mohli i pohladit. Koníčka jsme mohli dokonce opatrně nakrmit. Dozvěděli jsme spousty zajímavostí o jejich životě a prostředí, v kterém žijí. Také jsme viděli včelí úl, jak to v něm vypadá a zjistili, že včelka je nejdůležitějším živočichem na světě. Nakonec jsme si zahráli pár her a sedli si i do velkého traktoru. Bylo to super!

PLANETÁRIUM, OSTRAVA, 29.9.2021

Do Planetária v Ostravě jsme se vydali i s třídou Motýlek. První program byla živě moderovaná část s využitím sférické projekce hvězdné oblohy. Ukázali nám zajímavé vesmírné objekty a astronomické úkazy, které můžeme v průběhu roku pozorovat na obloze. Pak nám pustili pohádku "Červená Karkulka a babiččin dalekohled", kde Karkulka uměla cestovat v čase i ve sluneční soustavě. Potom jsme se ze sálu přesunuli do dalších částí, Experimentárium uchvátilo všechny děti! Pozorovali jsme přírodní jevy a zákonitosti, zkoumali jsme modely planet, sáhli si na kousek opravdického meteoritu, koukli jsme se do velkého dalekohledu, sedli si do sedačky z rakety, prošli se zrcadlovým bludištěm a tak dále, wau! 

ZOOLOGICKÁ ZAHRADA, OSTRAVA, 1.10.2021

I když naší milovanou zoologickou zahradu všichni známe, neznamená to, že bysme si to neužili! Mohli jsme zde strávit celý den, paní kuchařky nám dali sebou i svačinky i řízek na oběd. Konečně jsme měli čas na všechny naše oblíbené zvířátka. Pozdravili jsme se i s naším novým lvem, ten měl ale hřívu! Dokonce jsme měli štěstí i na pandu červenou, například.. Za to opičky, ty se nám schovávali.. a žirafky jsme museli hledat až na konci ZOO, protože bylo krásné počasí a byli na procházce venku. Stihli jsme i pavilon "Amazonie", který všechny děti neznaly. Byl to báječný den!

MAUGLÍHO RANČ A STEZKA, BOHUMÍN, 6.10.2021

Tady jsme to neznali a o to více jsme se těšili. V areálu se nachází ranč, kde jsme viděli domácí zvířátka, jako je slepička, kachna, morčátko, kozy, ovečky a pávy..a pozor - lamy! Hodně dětí lamu vidělo poprvé a byl to žážitek. Schválně se dětí zeptejte, jestli si pamatují, kde taková lama žije.. 
Než nám začalo pršet, tak jsme stihli i část stezky, kde jsou nejrůznější průlizky, dětská lanovka, houpačky, zkrátka vše, co děti mají rády!

AREÁL SKALKA, OSTRAVA, 13.10.2021

Výlet na Areál Skalku jsme si moc užili! Navštívili jsme zde MINIZOO (kde mají 27 druhů zvířátek a měli jsme možnost je nakrmit i pohladit), HOPARÉNU (kde jsme se vyřádili na trampolínách, průlizkách a klouzačkách) a KOLOTOČ! Bylo to skvělé a doporučujeme to všem rodičům :)

PŘEDSTAVENÍ "DÁŠENKA", 11.1.2022, DIVADLO LOUTEK OSTRAVA

Hned na začátku roku jsme se vydali na výlet do centra Ostravy. V Divadle Loutek si pro nás připravili představení s názvem "Dášenka". Takovéto zážitkové učení máme moc rádi, páni herci nám krásně ukázali, jak se má starat o štěňátko nebo zkrátka o nějaké mláďátko a my jsme tak pochopili, že pořízení si domácího mazlíčka nebudeme brát na lehkou váhu! :)