školní rok 2021/2022: Kozí farma, Planetárium, ZOO, Mauglího ranč a stezka

KOZÍ FARMA, HAVÍŘOV, 7.9.2021

Na farmě jsme viděli  kozy, kozla, koně, krávu, slepice, kachny, husy, psa i kočku. Všechny jsme si prohlédli pěkně zblízka a některá zvířátka jsme si mohli i pohladit. Koníčka jsme mohli dokonce opatrně nakrmit. Dozvěděli jsme spousty zajímavostí o jejich životě a prostředí, v kterém žijí. Také jsme viděli včelí úl, jak to v něm vypadá a zjistili, že včelka je nejdůležitějším živočichem na světě. Nakonec jsme si zahráli pár her a sedli si i do velkého traktoru. Bylo to super!

PLANETÁRIUM, OSTRAVA, 29.9.2021

Do Planetária v Ostravě jsme se vydali i s třídou Motýlek. První program byla živě moderovaná část s využitím sférické projekce hvězdné oblohy. Ukázali nám zajímavé vesmírné objekty a astronomické úkazy, které můžeme v průběhu roku pozorovat na obloze. Pak nám pustili pohádku "Červená Karkulka a babiččin dalekohled", kde Karkulka uměla cestovat v čase i ve sluneční soustavě. Potom jsme se ze sálu přesunuli do dalších částí, Experimentárium uchvátilo všechny děti! Pozorovali jsme přírodní jevy a zákonitosti, zkoumali jsme modely planet, sáhli si na kousek opravdického meteoritu, koukli jsme se do velkého dalekohledu, sedli si do sedačky z rakety, prošli se zrcadlovým bludištěm a tak dále, wau! 

ZOOLOGICKÁ ZAHRADA, OSTRAVA, 1.10.2021

I když naší milovanou zoologickou zahradu všichni známe, neznamená to, že bysme si to neužili! Mohli jsme zde strávit celý den, paní kuchařky nám dali sebou i svačinky i řízek na oběd. Konečně jsme měli čas na všechny naše oblíbené zvířátka. Pozdravili jsme se i s naším novým lvem, ten měl ale hřívu! Dokonce jsme měli štěstí i na pandu červenou, například.. Za to opičky, ty se nám schovávali.. a žirafky jsme museli hledat až na konci ZOO, protože bylo krásné počasí a byli na procházce venku. Stihli jsme i pavilon "Amazonie", který všechny děti neznaly. Byl to báječný den!

MAUGLÍHO RANČ A STEZKA, BOHUMÍN, 6.10.2021

Tady jsme to neznali a o to více jsme se těšili. V areálu se nachází ranč, kde jsme viděli domácí zvířátka, jako je slepička, kachna, morčátko, kozy, ovečky a pávy..a pozor - lamy! Hodně dětí lamu vidělo poprvé a byl to žážitek. Schválně se dětí zeptejte, jestli si pamatují, kde taková lama žije.. 
Než nám začalo pršet, tak jsme stihli i část stezky, kde jsou nejrůznější průlizky, dětská lanovka, houpačky, zkrátka vše, co děti mají rády!