školní rok 2021/2022: Včelaři, Sokolníci, Medvídkova nemocnice, Divadlo DUO Šamšula, vodící pejsek, divadlo Ententýky

VČELAŘI, 11.10.2021

Před zimou nás stihl navštívit pan včelař. Přivezl sebou včelky i s jejich královnou, výrobky z vosku, různé pomůcky, které včelaři potřebují a tak dále. Potrápili jsme naše smysly, všechno jsme poctivě očichali, osahali, okoukali a dokonce i ochutnali! Pan včelař nám totiž dovezl dva druhy medu, který jsme si mohli sami natřít na chlebík s máslem.. mňamka!

SOKOLNÍCI, 12.10.2021

Někteří odvážlivci si vyzkoušeli, jaké to je, když vám na ruku (nebo na hlavu) přiletí nějaký ten dravec! Na naší školní zahradu totiž přiletěli draví ptáci, orel skalní, výr velký, káně lesní, sokol stěhovavý, sova pálená, poštolka a další. Pan sokolník to všechno poučně (a vtipně) okomentoval a tak z toho bylo krásné dopoledne!

MEDVÍDKOVA NEMOCNICE, 11.11.2021

Panečku, to byla skvělá návštěva! Přijely za námi budoucí paní doktorky z Ostravské Univerzity a připravily si pro nás báječné aktivity. Na prvním stanovišti jsme si mohli vyzkoušet hned několik věcí: jaké je to být na operačním sále, správný postup při operaci, jaké orgány má medvídek v těle.. Na druhém stanovišti nám zase ukázali opravdické rentgeny, viděli jsme, jak vypadají zlomené kostičky.. A na třetím jsme si vzali naše vlastní plyšáčky a mohli jsme na nich zkoušet spoustu věcí, třeba měření teploty, poslouchání tlukotu srdíčka, zavazování obvazu, koukání do ouška..
Děkujeme moc, budoucí paní doktorky!

DIVADLO DUO ŠAMŠULA, 26.11.2022

Tady to DUO je opravdu DUO s velkým D, U i O! U pohádky "O Slepičce" jsme se zasmáli, zatancovali si a dokonce jsme se i nenááápadně naučili, jak se máme chovat v případě úrazu a na které telefonní číslo máme zavolat o pomoc!

VODÍCÍ PEJSEK, 16.2.2022

Ve středu nás navštívili ve školce pan Holba a jeho vodící pejsek Amy. Společně nám ukázali, co vše vodící pes dokáže a umí. Viděli jsme spoustu ukázek ze světa nevidomých, pán Holba nám to hezky vysvětlovat a vyprávěl, co ve svém životě zažívá. Mohli jsme si také vyzkoušet, jak oslovit nevidomého na ulici, případně jak ho dovést na místo určení nebo třeba jak vozí kočárek nebo přechází silnici. Děkujeme moc za takto přínosnou návštěvu. 

DIVADLO ENTENTÝKY, 1.4.2022, NAŠE MŠ

Představení "Veverka Terka, Myška Klárka a její kamarádi" nás v příběhu zavedlo do lesíku, kde záhadně mizely dopravní značky a naše Veverka s Myškou to v roli detektivů musely vyřešit!