V adventním duchu jsme si s dětmi užili týden plný očekávání, tvoření i zábavných čertovských úkolů. Společně jsme vyhlíželi trojici – čerta, Mikuláše a anděla, o kterých jsme si povídali a naučili se i krátkou básničku, která rozvíjela jazykové dovednosti, paměť a sluchové vnímání.
Děti také kreslily Mikulášovy vousy různých tvarů do mouky, čímž si procvičily jemnou motoriku, kreativitu a představivost. Naše IT tabule nám nabídla spoustu zábavných programů, díky kterým jsme trénovali písmena, číslice i logické myšlení.
Tvořili jsme také papírové čertovské záložky, a aby jim nebylo na nástěnce smutno, vyrobili jsme i malé andílky z papíru a vlny.
Jako správní čerti jsme si na Čertův den zahráli i čertovský mariáš – děti plnily úkoly s nadšením, odvahou a ukázaly, že rozhodně nejsou žádné „bábovky“.
Během týdne jsme se také vydali na náměstí Ostrava-Jih, kde jsme šli nasát pravou vánoční atmosféru a prohlédnout si, co všechno vánoční trhy nabízejí. Děti si užily světýlka, výzdobu i hudbu a společně jsme si povídali o adventních tradicích.
V pátek na závěr týdne nás navštívil rodilý mluvčí, který dětem ukázal, že se angličtiny vůbec nemusí bát – naopak, že může být zábavná a hravá.
A protože advent je čas přátelství a setkávání, přivítali jsme v naší třídě novou kamarádku. Děti se jí s velkou vervou ujaly a ukázaly, jak jsou srdečné, otevřené a přátelské.
Byl to krásný a pestrý týden, plný radosti a očekávání blížících se Vánoc.
Zápis ZŠ Mitušova 16
Zápis ZŠ Mitušova 16
Divadlo Smíšek ,,Eskymácká víla Lednička´´
Čteme a hrajeme si v MŠ - 4.třídy