Děti v uplynulém týdnu poznávaly části lidského a jak o něj pečovat, když jsme nemocní.
Při práci s demonstračními obrázky poznávaly doktora, sestřičku, dle detailů různá doktorská odvětví (zubař, obvodní lékař, oční lékař) činnost byla zaměřena na zrakovou percepci a rozvoj myšlení.
Každý den děti protahovaly své svaly při zdravotním cvičení a  HPH "Hlava, ramena, kolena, palce" a "Hoky-koky" rozvíjely jejich hrubou motoriku i nabyté znalosti lidského těla.
U stolečků děti skládaly puzzle lidského těla či ošetřovaly medvídka, kdy poznávaly stejné geometrické tvary.
Kyž je pacient nemocný, musí navštívit lékaře. A tak se děti na jeden den proměnily v doktory a sestřičky a navzájem si mezi s sebou ošetřovaly bolesti. Nechybělo měření teploty, vázání zranění či kontrola srdce i ústní dutiny. Děti byly svědomití odborníci a námětovou hru si užily.
A jak víme, abychom byli zdraví, musíme pít čaj. Jeden takový jsme si s dětmi připravili. Stačily nám k tomu jen jablíčka, skořice a trošku medu. Děti oškrábaly jablíčka, tím rozvíjely jemnou motoriku, šlupky umístily do konvice, a když byla plná, přidaly do ní skořici. Paní učitelka už jen čaj zalila, a když nám jablíčka pustily krásnou růžovou barvu a čaj schládl, dodala med a mohlo se podávat.